Kurumsal

Anasayfa » Kurumsal
Köklüce Makina & Yedek Parça İnşaat A.Ş.

Köklüce Makina Anonim Şirketi 1997 yılında Eskişehir’de faaliyetine başlamıştır.

Tarım sektörü ve inşaat sektöründe faaliyet göstermekte olup, traktör emniyet kabini, iş makinası emniyet kabini ve tarım aleti parçaları üretmektedir.

Sürdürülebilir müşteri memnuniyeti ve kalite anlayışı ile temelleri atılan Köklüce Makina, sürekli gelişme ve değişme stratejisi ile sektöründe emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

2009 Yılında sektöründe lider konumda olan müşterisine ilk ihracatını gerçekleştirerek tarım aletleri komponent üretimine başlamıştır. 2013 yılında Almanya ihracatı ve 2018 yılında İtalya’ya ihracat ile Avrupaya ihracat adımlarını atmıştır.

Köklüce Makina gelinen son noktada  Eskişehir OSB Bölgesinde 4 farklı yerleşkede 88.000 m² toplam 34.000 m² kapalı alanda son teknoloji donanımlı tesisleriyle hizmetlerine devam etmekte olup, şehrine ve ülkesine değer katmaya, istihdam yaratmaya devam etmektedir.

Değer Üretmek

Bizim işimiz sadece üretmek değil. Öncelikle çalışanlarımız, iş ortaklarımız, yaşadığımız çevreye fayda sağlayacak üretim yapmaktır.

Açıklık & Güven

Yaptığımız işin her aşamasında açıklık ilkemizle iş ortaklarımızın sorularına cevap veriyor, güvenlerini boşa çıkarmıyoruz.

Kalite

Üretimin her aşamasında kaliteyi referans kabul ediyoruz. Üretim felsefemizin temelini kalite oluşturuyor.

Yenilikçilik

Yenilikçiliği iş anlayışımızın merkezinde görerek, vizyonumuzu bu bakış açısı ile şekillendiriyoruz.

Verimlilik

Üretimde kaynakların etkin kullanımı ve yarar düzeyi motivasyonumuzun temelini oluşturuyor.
VİZYONUMUZ

Traktör ve İş makinaları emniyet kabinleri üretimi ve tarım aletleri üretiminde müşteri beklentileri ve müşteri memnuniyetini ilke edinerek, sürdürülebilir kalite anlayışı ile sektöründe lider bir kuruluş olup, tercih edilen ve güven veren bir şirket olmaktır.

MİSYONUMUZ

Üstün üretim yeteneğimiz sayesinde ve huzurlu çalışma ortamımızda müşterilerimize kaliteli ve beklentilerin üzerinde sürdürülebilir hizmetler sağlamaktır.

Endüstriyel Kabin ve Tarım ekipmanları üretiminde müşteri ve tedarikçilerimize gerekli desteği ve memnuniyeti sağlayan devamlı değişen gelişen ve büyüyen bir yönetim anlayışı sektörüne değer katmaktadır…

KALİTE POLİTİKASI

Köklüce Makina olarak ;

 Müşteri Memnuniyetinin En Üst Düzeyde Sağlanması,

    Ürünleri Zamanında, Kaliteli ve Minimum Maliyette Üretmek,

     Ekip Çalışması Anlayışıyla; Sürekli Gelişmeyi Sağlamak,

     Kaliteyi Şirket Güvencesi Olarak Görmek,

     Kalite Yönetim Sistemi Şartlarına Uymak ve Etkinliğini Sağlamak,

     Kaliteyi Yenilenen ve Geliştirilen Bir Hedef Olarak Görmek,

     Çalışanlarımızı, Firmamızın En Değerli Kaynağı Olarak Görmek,

     Çevrenin Korunmasına ve Kaynaklarımızın Verimli Bir Şekilde Kullanılmasını Sağlamak.

                                                                               KALİTE POLİTİKAMIZDIR

Başkanın Mesajı

Kalite, güven ilkeleriyle yola çıktığımız 1997 yılından bugüne üretim anlayışımız, müşteri memnuniyetini ön planda tutan çalışma prensibimiz sayesinde başarılı işlere imza attık.
Birlikte iş yaptığımız firmaların bize olan güvenleri bizi gururlandırıyor, aynı zamanda da yeni ve daha büyük hedeflere yönelmemiz için güç veriyor. Lokalde ulaştığımız hedeflerimizi global arenada da sergilemeye başladık. Yurt dışında sahip olduğumuz pazar payını arttırarak yeni müşteriler kazanıyor ve yenilikçiliğimiz ile müşterilerimize değer katıyoruz.

Yenilikçilik “sürdürülebilir başarı”nın en önemli unsurudur. Köklüce Makina olarak bu bilinçle, global pazarı yeni bir bakış açısıyla değerlendiriyor, şirket içinde Ar-Ge ve inovasyon kültürünü geliştirerek yaşatıyoruz. Köklüce Makina olarak gelişen teknolojiyi takip ederek verimliliği üst düzeye taşımayı, kapasitemizi arttırarak sektörümüzde yakaladığımız ivmeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. Yatırımlarımızı bu hedefi gerçekleştirmek üzere planlıyor, yurt içinde ve yurt dışındaki adımlarımızı bu amaç doğrultusunda atıyoruz.